“Як я підвищував свій скилл, щоб увійти в IT.”

Віталій Погорiлий

Трохи про себе. Зараз мені майже 28 років. У сфері IT я з жовтня 2016 року – дата отримання першого робочого місця. У мене повну вищу освіту за спеціальністю «інженер-будівельник».

За все своє свідоме життя до IT я не міг навіть подумати, що колись буду сидіти за клавіатурою і писати код, вирішувати складні мозголомность завдання. Завжди уявляв, як буду працювати в будівельній галузі. Але, пропрацювавши 4 роки проектувальником, зрозумів, що складність цієї роботи мені мало і потрібно йти далі – шукати щось більш захоплююче і цікаве.

З інформатикою я дружив зі школи – на уроках ми вирішували прості завдання на Pascal. Були приклади функцій, типів даних, умовних операторів: самий мінімум, але тоді я не розумів, що це таке і з чим буду мати справу в майбутньому. ВНЗ мене особливо не прокачав в знанні програмування. Все той же Pascal і все ті ж оператори і типи даних.

Після перегляду фільму «Соціальна мережа» (історія Марка Цукерберга і Facebook), природно, я зрозумів, що це легко. І, якщо чесно, в той момент відкинув всі сумніви щодо того, що у мене може не вийти. Я не пробивав шлях до роботи в IT-сфері і не хотів отримати її будь-якими способами – все одно де і все одно як. Мною рухав інтерес пізнання чогось нового і складного.

Спершу потрібно було познайомитися з тим, у що я намагаюся потрапити. «Нормальні» люди думають, що потрібно щось максимально просте з купою малюнків і прикладів. Але мій шлях, як завжди, видався трохи складнішим, але від того не менш цікавим. Я відразу вибрав мову Java і думав, що прочитавши саму пізнавальну і найскладнішу книгу, я отримаю величезний запас знань.

До речі, відволікаючись від теми: Google завжди прийде Вам на допомогу. Якщо Ви шукаєте щось вартісне і цінне – не лінуйтеся шукати в Google те, що Вам потрібно. Вибір будь-якої книги, теми, технології і т.д. заснований на численних пошуках в різних джерелах. Звикайте до цього відразу, з перших днів вашого захоплення.

Так ось, вибір мій упав на книжку Вадима Монахова «Мова програмування Java і середовище NetBeans». Сказати, що книга була складною – це нічого не сказати. Я читав деякі абзаци раз по 5 поспіль. Дуже сподобалися приклади, які я руками вбивав у IDE (потім дізнаєтеся, що це) і радів як 5-річна дитина, коли щось працювало. Витратив я, напевно, півроку на її читання. Було дуже складно, і я до останніх сторінок не розумів суть попередньої прочитаної глави.

Дійшов висновку, що потрібно щось явно простіше і наближене до реальних завдань. Почав шукати онлайн-курси. Спочатку думав записатися на JavaRush (цікава форма вивчення мови Java у вигляді онлайн-ігри), але за тим самим прочитану книгу зрозумів, що потрібно щось таке, що дасть трохи інші знання. І почав шукати введення в програмування для зовсім «зелених». Ідея була в тому, щоб відшукати не просто приклади коду, а щоб крім коду я ще міг зрозуміти логіку і розробити мислення під рішення конкретних завдань. Знайшов онлайн-курси від https://prometheus.org.ua/. Курс «Введення в програмування на мові Python». Складається з 8 лекцій і кожна дається у вигляді відеоуроку і тестових завдань. Максимум 2 тижні я витратив на те, щоб закінчити весь курс. Але там я вловив, що є «оптимальний варіант» вирішення завдання, є «складність» алгоритму, і є кілька простих особливостей мови Python. Було захоплююче ночами прокидатися з алгоритмом, який тобі прийшов в голову уві сні. Після закінчення курсу я отримав диплом, і вже було приємно.

Але все ж основний поштовх до зростання мого ськілла в IT-сфері дали курси, на які я вирішив піти вже трохи пізніше.

вибір курсів – це не менш відповідальне заняття, ніж вибір книги або онлайн-школи. На той момент я працював проектувальником і цінував свого часу, як і ціную зараз. Не зовсім розумію людей, які вибирають навчальні курси або по гарній картинці, або за приємною ціною.

Якщо хтось вам скаже, що хороші курси повинні коштувати дешево, а викладач повинен бути «збитковим» фанатом своєї справи – не вірте і відтинайте таких порадників відразу. Я шукав курси близько двох тижнів. Так, я два тижні вечорами сидів у пошуковику і вбивав різні запити. Знайшов кілька позитивних відгуківта про вчителя, який викладає в моєму місті. Навів довідки (знову-таки в пошуковику), зрозумів що викладач веде курси в декількох школах. Все, що мені залишалося зробити – вибрати підходящий мені графік. Так я потрапив на курси в школу Hillel. Зазначу, що вибрав я не курси, а викладача – Вадима Гонцова.

Курси були побудовані на мові Java з домішками всього, що стане в нагоді будь-якому фахівцеві в IT-сфері. 4 місяці програми пройшли як 1 день. Сон по 4 години на добу здавався щастям. За цей час в моїй голові помістилося стільки, скільки за 5 років вузу я не вмістив (а навчався я добре). Ночами проходив онлайн-курси по Front-end технологій, баз даних та інше. Вийшов я з запасом знань з розробки продукту, його тестування і купі технологій, які мені потрібні по сьогоднішній день.

Після закінчення курсів мій викладач запропонував мені роботу в хорошій компанії, за що вдячний йому донині.

Я web-розробник з 3-річним досвідом роботи. Працюю з різними технологіями (в основному це PHP і Java), але я завжди готовий вивчати щось нове і корисне.

Не лінуйтеся, беріть себе в руки і домагайтеся свого.