“Життя в компанії і корпоративний дух”

Костянтин Кірєєв

Почну, мабуть, з того, що я сам по собі дуже компанійська людина. Але коли я прийшов в компанію WizardsDev, то не був готовий до такої цілісності колективу. Попрацювавши в невеликих командах (5-10 чоловік), я завжди вважав, що «чим менше колектив, тим легше його згуртувати». Зараз розповім, наскільки ж я помилявся.

Сам того не усвідомлюючи, я став частиною величезної компанії. Тепер щоранку вітаючись з двома сотнями людей, я задаюся питанням: «А адже я кожного знаю по імені. Знаю, яке сімейний стан і хобі у відсотків 70% моїх колег. Як так вийшло? ». А все дуже просто (с) Олександр Литвинов.

Якщо ви новачок в такому величезному колективі, є величезна ймовірність загубитися, залишитися вічним новачком або в кращому випадку стати частиною компанії таких же новачків. Але це не про цю компанію. Завдяки корпоративному духу і політиці компанії вже з перших днів кожен співробітник спілкується з будь-яким членом команди, будь то глава департаменту або керівник проекту, звичайний розробник або рядовий тестувальник. Всі ці люди – частина великої, не побоюся цього слова, сім’ї. Немає ніякої перешкоди в тому, щоб зіграти в настільний футбол з керівником, пообідати з представниками замовника і навіть випити разом із засновником компанії.

Місце, яке я по праву називаю другою домівкою, вільно від ієрархії. Кожен завжди готовий допомогти колезі, тому ніхто не боїться просити про допомогу, економлячи тим самим багато часу.

Поділюся одним яскравим прикладом з моїх робочих буднів. Справа була під кінець робочого дня. Я сидів другий день над однією складним завданням і ламав голову, не знаючи, як її вирішити. Повз проходив співробітник навіть не мого департаменту. Побачивши моє обличчя, він, природно, запитав: «Що ж тебе так спантеличило?» . Витративши 5-7 хвилин, я коротко пояснив весь флоу, з яким зіткнувся, і яка проблема стоїть переді мною тепер. Цей співробітник, який технічно в рази підковані мене, хоча ніколи не стикався з цим фреймворком і подібним завданням, зголосився мені допомогти …

Через 2-3 години розглядів ми разом перемогли цю проблему, а я зміг спокійно закінчити робочий день. Мораль цієї історії така: «Хто хоче витягнути ближнього з бруду, повинен сам опуститися в бруд, щоб подати йому руку допомоги». (С) Раббі Ісраель Бешт.